Ceramika

Gadżety reklamowe z nadrukiem wykonane z ceramiki.

Ceramika jest bardzo ładnym, wygodnym sposobem reklamowania firmy. Druk nanosi się metodą fotoceramiki. Mimo że brzmi to kosmicznie wcale nie jest trudne.

W początkowym etapie przygotowania wzoru do naniesienia jest edycja, korekta obrazu w odpowiednio do tego przeznaczonym programie komputerowym. Oferuje on podgląd efektu końcowego, dzięki czemu możemy uniknąć strat kolorów poprzez właściwe ustawienia. Druk odbywa się w specjalnych drukarkach pracujących z barwnikami ceramicznymi. Wydruk otrzymuje się na papierze wielowarstwowym z jakością fotograficzną i wysoką rozdzielczością.

Należy go pokryć specjalną powłoką np. laminatorem albo lakierem błonotwórczym. Następnie wycina się wzór, namacza i po ok. 30 sek. Oddziela od papieru. Otrzymaną w ten sposób błonę należy przyłożyć do ceramiki, usuwając pęcherzyki i wysuszyć. Końcowy etap to wypalanie, podczas którego barwniki ulegną wtopieniu w szkliwo a tym samym staną się odporne na zniszczenia.

Nadruk reklamowy możemy nanieść na wszelkie dostępne elementy zastawy - talerze, kubki, filiżanki; porcelanowe, ceramiczne czy też szklane. Takie gadżety reklamowe z nadrukiem często używane są w restauracjach, kantynach firmowych i w hotelach. W takich przypadkach znajduje się na nich niewielki wzór, zwykle nazwa firmy lub logo.